Nie masz czasu na procedury
wizowe?
Skorzystaj z pomocy
ekspertów!

  • przygotowanie niezbędnej dokumentacji
  • wypełnianie elektronicznych wniosków
  • umówienie na rozmowę z konsulem
  • konsultacje
  • Wniosek o przyznanie wizy

    Ubiegając się o wizę nieimigracyjną, musimy wypełnić dość obszerny wniosek – formularz DS – 160. W tym celu wystarczy wejść na stronę Ambasady i rozpocząć wg instrukcji wypełnianie formularza.
     
    Do jego wypełnienia będą nam potrzebne nasze dokumenty (paszport) – aby wpisać numer i dokładne dane i kilka chwil skupienia. Wszystkie pytania dotyczą nas, naszych danych, przeszłości i planów wyjazdowych do USA. Obszerność wniosku wizowego bardzo często przyprawia nas o dreszcze, wygląda to jednak znacznie groźniej, niż w rzeczywistości. Nie ma się czego bać.
     
    Do wniosku dodać musimy także zdjęcie. Obecnie – celem ułatwienia, może to być fotografia elektroniczna, spełniająca określone wymagania (bardzo dokładnie opisane tu - klik). Jeśli zdjęcie, które posiadamy nie chce się załadować, można próbować kilka razy. W ostateczności, możemy zabrać na spotkanie z konsulem zdjęcie (wg kryteriów, opisanych na stronie) i dołączyć w formacie papierowym.
     
    Osoby, które ubiegały się już o wizę zauważą, że wniosek wygląda inaczej, niż kiedyś. Wniosek dla kobiet i dla mężczyzn nieznacznie się różni od siebie – kiedyś mężczyźni wypełniali dodatkowy wniosek, teraz pytania z tego wniosku zostały umieszczone w formularzu DS-160 w „wersji męskiej”. Formularze zostały ujednolicone dla wielu krajów i dlatego część pytań nas – Polaków, nie dotyczy. Tam, gdzie nie ma możliwości udzielenia odpowiedzi, należy zaznaczyć opcję – nie dotyczy.

     
    Promowane tanie loty loty Kraków Nowy Jork
     
     
    Wniosek wizowy wypełniamy w języku angielskim. W praktyce większość danych i tak wpisywana jest po polsku, bowiem to polskie nazwy własne, nie używamy jednak polskich znaków. Jedynym pytaniem, w którym należy (i trzeba) użyć polskich znaków jest pytanie o imię i nazwisko w ojczystym alfabecie. Każde pytanie (po angielsku) zawiera podpowiedź – tłumaczenie na język polski. Aby je widzieć, należy w pierwszej kolejności wybrać język polski (selekt tooltip language), a następnie podczas wypełniania wniosku, wystarczy najechać kursorem myszy na wybrane pytanie – z boku pojawi się okienko z polskim tłumaczeniem pytania.
     
    Podczas wypełniania wniosku, warto go zapisać – wówczas będziemy mogli do niego wrócić – nie musimy wypełniać całego od ręki. Niewysłany formularz wizowy przechowywany jest przez 30 dni i w tym czasie, można go ponownie otworzyć.
     
    Wypełnione podanie wizowe możemy już wysyłać. Po sprawdzeniu poprawności danych (to ważne) potwierdzamy wszystko i klikamy Sign and Submit Application – oznacza to akceptację danych i złożenie podpisu pod naszym wnioskiem. Podanie zostaje wysłane do Ambasady, a nam przyznany zostaje numer – Application ID, który będzie potrzebny do umówienia spotkania. Stronę, która potwierdza złożenie aplikacji należy wydrukować na drukarce, która nie zamaże kodu kreskowego (to istotne) i zachować do spotkania. 
     
    Tak przygotowani, możemy dzwonić na infolinię i umawiać się na spotkanie :-).


    copyright © poznajstany.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
    kontakt