Bilety lotnicze do USA

Loty do USA jeszcze niedawno, były tematem dostępnym dla niewielu. Koszty takiej podróży powodowały, że większość z nas, podróżowała jedynie ‘palcem po mapie’, marząc o tym, aby przemierzyć kiedyś ten ciekawy kraj.
 
Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Koszty pobytu na miejscu uzależnione są od tego, w jaki sposób zorganizujemy wyprawę, a bilety lotnicze do USA są w zasięgu możliwości finansowych każdego turysty. 
Bogactwo ofert przewoźników powoduje, że w poszukiwaniu klientów, udostępniają coraz ciekawsze przeloty w cenach promocyjnych. Wystarczy nieco poszukać i poznać kilka zasad, panujących w branży przelotów, a możemy stać się posiadaczem naprawdę tanich biletów lotniczych.
 
Nie czekaj – to Ci się nie opłaci
 
Pierwszą, najważniejszą i bezwzględnie wartą zapamiętania zasadą, jest reguła wyprzedzenia. Branża turystyczna przyzwyczaja nas do tego, że im później zdecydujemy się na wakacje, tym mniej za nie płacimy – właściwie najlepiej wybierać ofertę w dniu wylotu. Nie ma to jednak odzwierciedlenia w branży lotniczej. Samolot leci tak, czy siak, bez względu na obłożenie, bilety nie tanieją w miarę upływu czasu – przeciwnie, stają się droższe. Im wcześniej więc zdecydujemy o terminie wylotu i zarezerwujemy bilety, tym będą one tańsze. Oczywiście należy tu pamiętać o kwestii wizy – nie doradzamy, aby bilety były kupowane przed otrzymaniem wizy do USA. Ponieważ może nas spotkać odmowa w Ambasadzie, w pierwszej kolejności załatwmy wizę, a dopiero po niej szukajmy dostępnych w wybranym terminie lotów.
 
 
 

Weekend o poranku? Czemu nie…
 
To, co najpopularniejsze, zawsze kosztuje więcej. Ceny biletów do USA również są wyższe, jeśli wybieramy te najdogodniejsze dla większości klientów. Im mniej wygodne godziny podróży, tym tańszy bilet. Warto sprawdzić także ceny biletów w weekend. Dni robocze cieszą się większą popularnością, między innymi ze względu na fakt, iż w tygodniu odbywa się dość dużo lotów biznesowych.
Sprawdzajmy zatem mniej popularne dni i godziny, możemy na tym wiele zyskać.
 
Święta, Święta… – a może lepiej po Świętach?
 
Miło jest spędzić Święta poza domem, połączyć wyjazd turystyczny z dniami wolnymi od pracy, miło jest wykorzystać urlop wtedy, kiedy wszyscy wokół nas robią to samo. Ale miło, niekoniecznie oznacza tanio. Jeśli chcemy kupić tanie loty do USA, musimy brać pod uwagę, że najpopularniejsze w roku terminy oznaczają wysokie ceny biletów. Dotyczy to zarówno świąt, jak i wakacji i Sylwestra. Być może warto zmienić termin planowanej podróży, jeśli to cena jest dla nas najistotniejsza. 
 
Elastyczne daty – elastyczna cena
 
Wyszukiwarki biletów lotniczych oferują możliwość zaznaczenia w opcjach wyszukiwania tzw. elastycznych dat podróży. Wprawdzie zwykle znamy dokładny termin planowanego lotu i dla tej właśnie daty wyszukujemy loty, jednak jeśli jesteśmy w stanie nieco zwiększyć swoją elastyczność w tym zakresie, możemy sporo zaoszczędzić. Elastyczne daty podczas wyszukiwania oznaczają, że wyszukiwarka wskaże nam datę, którą wybieramy oraz daty okoliczne, dzięki temu będziemy mogli zobaczyć więcej opcji przelotu i wybrać najkorzystniejszą cenowo dla nas.
 
Kupowanie biletów lotniczych nie jest trudne, sztuką jednak jest kupowanie tanich biletów lotniczych, wymaga to znajomości powyższych reguł i odrobiny szczęścia. Jeśli mamy jedno i drugie – możemy trafić na bardzo korzystną okazję i polecieć do USA za przysłowiowe grosze.  

copyright © poznajstany.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
kontakt